Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Zatory płatnicze > Zatory płatnicze > Jak działa UOKiK

Jak działa UOKiK

UOKiK prowadzi postępowania w sprawie nadmiernego opóźniania się ze spełnianiem świadczeń pieniężnych.

W trakcie postępowania UOKiK może przeprowadzić kontrolę lub żądać określonych informacji i dokumentów. Uprawnienia Urzędu w tym zakresie dotyczą nie tylko przedsiębiorcy, wobec którego prowadzone jest postępowanie czy jego wierzycieli, ale także innych podmiotów, jeżeli dysponują one danymi koniecznymi do podjęcia ustaleń w ramach postępowania. 

W przypadku stwierdzenia nadmiernych opóźnień w rozumieniu art. 13b ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych UOKiK może nałożyć administracyjną karę pieniężną. Jej wysokość zależy m.in. od wartości opóźnionych należności i okresu opóźnienia.

Pytania dotyczące prowadzonych przez UOKiK postępowań w sprawie nadmiernego opóźniania się ze spełnianiem świadczeń pieniężnych prosimy kierować na adres: [SCODE]emF0b3J5QHVva2lrLmdvdi5wbA==[ECODE].

Do góry