Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Współpraca międzynarodowa > Poziom globalny > Międzynarodowa Sieć Konkurencji
Międzynarodowa Sieć Konkurencji
Misją Międzynarodowej Sieci Konkurencji (ang. International Competition Network – ICN), jest propagowanie przyjęcia najwyższych standardów i procedur w polityce konkurencji na całym świecie oraz dążenie do ułatwienia skutecznej współpracy międzynarodowej z korzyścią dla agencji członkowskich, konsumentów i gospodarek. Reprezentanci urzędów antymonopolowych współpracują ze sobą w ramach pięciu grup roboczych:
Ramy Procedur Agencji Ochrony Konkurencji (ang. ICN Framework for Competition Agency Procedures – CAP)
Uczciwe i skuteczne procedury prowadzenia postępowań są niezbędne dla prawidłowego egzekwowania prawa konkurencji. Dlatego ICN opublikowała Ramy Procedur Agencji Ochrony Konkurencji, inicjatywa do której przystąpił także UOKiK. Oprócz naszego urzędu, 72 inne agencje ochrony konkurencji zobowiązały się współpracować w ramach tej umowy. Nadrzędnym celem inicjatywy jest wspieranie uczciwych procedur, zminimalizowanie obciążenia administracyjnego uczestników działających w różnych systemach prawnych oraz dysponujących różnymi zasobami, a jednocześnie uwidocznienie najważniejszych przepisów i zasad postępowania w zakresie ochrony konkurencji.
W ramach inicjatywy każda z agencji opisała w jaki sposób procedury są zbieżne z CAP. Dokumenty są dostępne na stronie ICN CAP.
Zgłoszenie chęci do przystąpienia do prac ICN
Prace w ramach ICN są również częściowo otwarte dla praktyków prawa konkurencji. Zachęcamy wszystkich ekspertów praktykujących w obszarze prawa konkurencji do dołączenia się do aktywności grup roboczych ICN. Aby dołączyć do wybranej grupy, należy wypełnić poniższy formularz. Aktualizacja listy odbywa się raz do roku za pośrednictwem BWM.
Formularz dostępny jest pod adresem: https://ankieta.uokik.gov.pl/grupy-robocze-icn/
Coroczna konferencja Międzynarodowej Sieci Konkurencji w Polsce w 2013 r.
W kwietniu 2013 r. UOKiK był gospodarzem corocznej konferencji ICN. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 500 przedstawicieli wysokiego szczebla z organów ochrony konkurencji oraz organizacji międzynarodowych takich jak OECD, Komisja Europejska, Bank Światowy, UNCTAD. Szczegóły wydarzenia opisane zostały także w poniższych linkach:
Wyszukiwarka
Konsumencie, masz problem?
-
Kontakt
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
pl. Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa
tel. 22 55 60 800
[SCODE]dW9raWtAdW9raWsuZ292LnBs[ECODE]
Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP -
Porady dla konsumentów
- Infolinia Konsumencka, tel. 801 440 220 oraz 222 66 76 76 czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00, opłata wg taryfy operatora.
- [SCODE]cG9yYWR5QGRsYWtvbnN1bWVudG93LnBs[ECODE]
- Rzecznicy konsumentów
- Europejskie Centrum Konsumenckie