Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Edukacja > Działania edukacyjne - Konkurencja > Świadomy zamawiający – prawo konkurencji w zamówieniach publicznych

Świadomy zamawiający – prawo konkurencji w zamówieniach publicznych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów realizuje projekt „Świadomy zamawiający – prawo konkurencji w przetargach publicznych” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Wartość projektu: 679 689 zł, w tym wkład UE to 572 841,89 zł.

Podstawowym celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat prawa konkurencji w zamówieniach publicznych oraz zdobycie praktycznych umiejętności służących identyfikacji i zwalczaniu zmów przetargowych.

Działania skierowane są do pracowników administracji publicznej szczebla centralnego i samorządowego zajmujących się przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

Na projekt składają się dwa zadania: szkolenia stacjonarne na temat zmów przetargowych oraz platforma e-learningowa umożliwiająca samokształcenie w tej tematyce.

1. W ramach szkoleń stacjonarnych odbędą się 32 wykłady dla 1500 osób, organizowane od września do listopada 2017 r. na terenie 16 województw.

Rejestracji na szkolenia należy dokonać na stronie szkoleniarejestracja.uokik.gov.pl:

  • do 4 sierpnia 2017 r. w przypadku szkoleń wrześniowych;
  • do 31 sierpnia 2017 r. w przypadku szkoleń październikowych i listopadowych.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Ewentualne dodatkowe koszty (np. dojazdu) znajdują się po stronie uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym UOKiK zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby osób z jednej instytucji.

Materiały do pobrania


2. Zapraszamy także do samokształcenia na platformie e-learningowej, która dostępna jest pod adresem www.szkoleniazmowy.uokik.gov.pl Zawiera ona pięć modułów szkoleń dotyczących zmów przetargowych oraz sposobów ich wykrywania w postępowaniach przetargowych. Szkolenia wyjaśniają m.in.:

  • czym są zmowy przetargowe,
  • jakie istnieją mechanizmy ich zawierania,
  • jak zwalczać tego rodzaju porozumienia,
  • jakie są metody wykrywania zmów przetargowych.

Każdy kurs kończy się testem. Po zakończeniu wszystkich modułów i zdaniu testu końcowego możliwe jest uzyskanie certyfikatu poświadczającego ukończenie szkolenia.

Bezpłatne przedsięwzięcia edukacyjne poświęcone prawu zamówień publicznych prowadzi także Urząd Zamówień Publicznych. W ramach projektu „Efektywne zamówienia publiczne – wzmocnienie potencjału administracji”  (PO WER) organizowane są m.in. szkolenia, seminaria i konferencje dla pracowników administracji publicznej rządowej i samorządowej oraz instytucji kontrolnych. Szkolenia odbywają się na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje na temat wszystkich przedsięwzięć projektowych dostępne są na stronie internetowej Urzędu: www.uzp.gov.pl w zakładce Repozytorium wiedzy – Projekty Administracji Publicznej.

Do góry

Zobacz także:
Bezpieczne place zabawICPENKonkurs na prace magisterskie i doktorskieEuropejskie Centrum KonsumenckieUE