Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Edukacja > Konkursy > Najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Studenci, konkurs dla studentów

Konkurs UOKiK na najlepszą pracę magisterską organizowany jest od 2008 r. Pierwsze dwie edycje poświęcone były ochronie konkurencji, a w 2011 r. poszerzono tematykę o ochronę konsumentów. Od 2015 r. wybierane są również najlepsze prace doktorskie.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów i doktorantów na problematykę ochrony konsumentów oraz ochrony konkurencji. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły prawo lub inny kierunek - ekonomię, administrację czy zarządzanie.

TEMATYKA

 • Ochrona konkurencji – praktyki ograniczające konkurencję, kontrola koncentracji oraz pomoc publiczna
 • Ochrona konsumentów – prawne i ekonomiczne aspekty ochrony konsumentów z wyłączeniem następujących zagadnień: nadzór rynku, w tym bezpieczeństwo produktów i system oceny zgodności, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, jakość wyrobów i usług.

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, patronem – Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

 

  Drukuj pytanie
 1. Rozwiń odpowiedź Prace magisterskie

  Niebawem ogłosimy 14. edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską w obszarze ochrony konkurencji oraz 12. edycję w obszarze ochrony konsumentów.

  Więcej informacji wkrótce!


  DODATKOWE INFORMACJE:

  Departament Komunikacji UOKiK
  tel. 22 55 60 246
  [SCODE]ZGtAdW9raWsuZ292LnBs[ECODE]

 2. Drukuj pytanie
 3. Rozwiń odpowiedź Prace doktorskie

  Niebawem ogosimy czwartą edycję konkursu na najlepszą pracę doktorską w obszarze ochrony konkurencji oraz ochrony konsumentów.

  Więcej informacji wkrótce!


  DODATKOWE INFORMACJE:

  Departament Komunikacji UOKiK
  tel. 22 55 60 246
  [SCODE]ZGtAdW9raWsuZ292LnBs[ECODE]

 4. Drukuj pytanie
 5. Rozwiń odpowiedź Poprzednie edycje konkursu

  Rok 2021 - XIII edycja poświecona ochronie konkurencji i XI edycja na temat ochrony konsumentów

  Laureaci konkursu na najlepszą pracę magisterską w kategorii ochrona konkurencji:

  • I Nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto zdobyła Aleksandra Kołodziejczyk za pracę pt. „Porozumienia w zakresie zrównoważonego rozwoju w łańcuchu żywnościowym w świetle prawa konkurencji – droga do karteli czy niezbędny środek ochrony środowiska?”
  • II Nagrodę w wysokości 3 tys. zł brutto zdobył Jacek Szreniawski za pracę pt. „Unijny system handlu uprawnieniami do emisji w kontekście funkcjonowania polskich przedsiębiorstw energetycznych”
  • III Nagrodę w wysokości 2 tys. zł brutto zdobył Jan Siesicki za pracę pt. „Ewolucja podejścia do oceny porozumień wertykalnych z uwzględnieniem koncepcji nowelizacji VBER”
  • Wyróżnienie zdobyła Anna Latuszek za pracę pt. „Ryzyko zaburzeń konkurencji na przykładzie pomocy państwa w sektorze lotniczym. Analiza praktyki decyzyjnej Komisji Europejskiej w latach 2014-2020”

  Laureaci konkursu na najlepszą pracę magisterską w kategorii ochrona konsumentów:

  • I Nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto zdobyła Anna Nowak za pracę pt. „Personalizacja oparta na sztucznej inteligencji a ochrona praw konsumentów. Zagadnienia wybrane”
  • II Nagrodę w wysokości 3 tys. zł brutto zdobyła Elżbieta Biała za pracę pt. „Rynek niebankowych instytucji pożyczkowych a ochrona konsumenta w Polsce”
  • III Nagrodę w wysokości 2 tys. zł brutto zdobyła Karolina Szota za pracę pt. „Dark patterns a ochrona konsumenta w świetle polskiego prawa”
  • Wyróżnienie zdobył Tomasz Kotarski za pracę pt. „Prawo odstąpienia od umowy”

  Laureaci konkursu na najlepszą pracę doktorską w kategorii ochrona konkurencji:

  • I Nagrodę w wysokości 8 tys. zł brutto zdobył Marcin Kulesza za pracę pt. „Procedura leniency w polskim postępowaniu antymonopolowym”
  • II Nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto zdobyła Anna Mlostoń-Olszewska za pracę pt. „Wolność od samooskarżenia w postępowaniach w sprawach praktyk ograniczających konkurencję w świetle standardów ochrony praw podstawowych”
  • III Nagrodę w wysokości 3 tys. zł brutto zdobyła Katarzyna Menszig-Wiese za pracę pt. „Odpowiedzialność antymonopolowa pomocnika kartelu”

  Laureaci konkursu na najlepszą pracę doktorską w kategorii ochrona konsumentów:

  • Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Południak-Gierz za pracę pt. „Przydatność kodeksowego unormowania wad oświadczeń woli do umów zawieranych na internetowym rynku konsumenckim”

  Rok 2020 - XII edycja poświecona ochronie konkurencji i X edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2019 - XI edycja poświęcona ochronie konkurencji i IX edycja na temat ochrony konsumentów

  Laureaci konkursu na najlepszą pracę magisterską w kategorii ochrona konkurencji:

  • I Nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto zdobyła Marta Powolny za pracę pt. „Postępowanie antymonopolowe w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”
  • II Nagrodę w wysokości 3 tys. zł brutto zdobyła Magda Kowalczyk za pracę pt. „Private enforcement – dochodzenie roszczeń odszkodowawczych za naruszenie prawa konkurencji”
  • III Nagrodę w wysokości 2 tys. zł brutto otrzymała Kinga Mazur za pracę „Rola i skuteczność programu łagodzenia kar pieniężnych jako instrumentu zwalczającego porozumienia ograniczające konkurencję w polskim prawie gospodarczym”

  Laureaci konkursu na najlepszą pracę magisterską w kategorii ochrona konsumentów:

  • II Nagrodę w wysokości 3 tys. zł brutto otrzymał Adrian Żur za pracę „Śledzenie aktywności konsumentów w internecie w świetle prawa Unii Europejskiej”
  • III Nagrodę w wysokości 2 tys. zł brutto otrzymała Anna Urbanek za pracę „Nowy ład dla konsumentów a maiori ad minus. Ocena projektu reformy prawa ochrony konsumentów ze szczególnym uwzględnieniem powództw przedstawicielskich i roli rzeczników konsumentów” 
  • Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Kabzińska za pracę „Zaufanie klientów do usług bankowości elektronicznej w świetle badań rynkowych” 

  Rok 2018 - X edycja poświecona ochronie konkurencji i VIII edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2017 - IX edycja poświecona ochronie konkurencji i VII edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2016 - VIII edycja poświecona ochronie konkurencji i VI edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2015 – VII edycja poświęcona ochronie konkurencji i V edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2014 – VI edycja poświęcona ochronie konkurencji i IV edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2013 – V edycja poświęcona ochronie konkurencji i III edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2012 – IV edycja poświęcona ochronie konkurencji i II edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2011 – III edycja poświęcona ochronie konkurencji i I edycja na temat ochrony konsumentów

  Rok 2010 — II edycja (ochrona konkurencji)

  Rok 2008 — I edycja (ochrona konkurencji)

Do góry